Studentská Thálie

Vloženo: 5.12.2014 | Autor: admin | Zobrazeno: 1988x
Studenti gymnázia se letos zapojili do projektu STUDENTSKÁ THÁLIE. 11.3.2015 proběhlo na Nové scéně ND finále STUDENTSKÉ THÁLIE 2015.Texty dvou našich studentek, Anastázie Junové z 1.G a Mili Kudaevy ze 2.G, byly vybrány k autorskému přednesu.Jedním ze čtyř vítězných nominantů Ozvěn Studentské Thálie byl Ondřej Hrdlička ze 3.G., který kromě věcné ceny obdržel i prestižní výzvu ke spolupráci s předsedou Klubu pražských spisovatelů, Lubomírem Brožkem, a členem Mezinárodní federace novinářů, Petrem Koudelkou. Ondřejův text zaujal také členku poroty, renomovanou českou spisovatelku a překladatelku Radku Denemarkovou. Všem třem studentům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

- V prosinci 2014 jsme na našem gymnáziu uskutečnili školní přehlídku autorských studentských prací. Šest nejlepších literárních výtvorů postoupilo do užšího výběru projektu. Zde si můžete prohlédnout těchto šest děl:

Harlekýnský škleb beatniků

Salva

Háj(e)

Zoufale, Modrá

Chlapec a černá královna

- Studentka 2.ročníku, Mili Kudaeva, vystoupila s recitací svých básní v programu Poetického fóra

Studentské Thálie, které se konalo 19.11.2014 v Knihovně Václava Havla v Praze. Večera se – v roli

diváků – zúčastnilo také deset studentů 1. -3. roč. našeho gymnázia.

- Ve čtvrtek 18.9.2014 večer navštívili někteří z nich kavárnu Divadla Na prádle, v níž proběhly v podobě autorského čtení - OZVĚNY STUDENTSKÉ THALIE 2014