PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

V čem se lišíme

Vloženo: 10.10.2014 | Autor: Celko | Zobrazeno: 15619x

Proč byste si měli vybrat právě naší školu a co děláme jinak?

Nízký počet žáků ve třídách - naše třídy čítají okolo 20 žáků, což nám umožňuje věnovat se žákům individuálně a příhlédnout i k jejich specifickým potřebám. Naše práce je tedy efektivnější a má příznivější dopad na rozvoj všech požadovaných kompetencí jakož i na psychiku žáků. Máme tak i větší možnost vybudovat jednotný kolektiv s otevřenou, přátelskou a pracovní atmosférou.

 

Rodinné prostředí - budova školy pochází z roku 1895 a je zasazena do prostředí staré Hostivaře, v blízkosti hostivařského lesoparku. Interiér školy je výrazný rodinou atmosférou, kterou dokresluje výzdoba obrazy PhDr. Václava Andrleho Csc.  

 

Studijní stáž pro 2. a 3. ročník - během maturitních zkoušek ostatní žáci nemají "volno", ale absolvují týdenní studijní stáž v různých institucích (Magistrát hl. města Prahy, Památník Karla Čapka, aj.) a tím své teoretické znalosti a vědomosti mohou vyzkoušet v každodenním životě. Tato stáž je u absolventů velmi kladně přijímána na trhu práce, neboť si z doby svého studia již měli možnost osvojit některé pracovní návyky. Některé instituce si tímto způsobem vyhlíží i případnou budoucí pracovní sílu z řad našich žáků.

 

Zapojení do úspěšných projektů - studium na naší škole není jen o sezení v lavicích, ale také o zapojení do školních, ale i celorepublikových a evropských projektů jako jsou: Čapkovské čtení - každoroční oblíbený literárně-dramatický školní projekt, Jeden svět na školách - úspěšný společenskovědní projekt organizace Člověk v tísni, Comenius - evropský projekt na podporu bourání jazykových a kulturních bariér.

 

Velký výběr zajímavých odpoledních seminářů - jednou z devíz naší školy je velký výběr odpoledních seminářů, které vedou nejen naši pedagogové, ale i odborníci z oboru či praxe. V nabídce naleznete předměty jako: Průvodcovství, Dějiny a teorie filmu, Výtvarná praktika, Tvůrčí psaní, Seminář z matematiky a Religionistika.

 

Integrace několika škol - pod jednou střechou zde naleznete nejen Gymnázium bratří Čapků, ale také První české soukromé střední odborné učiliště. To umožňuje našim žákům větší průnik teoretických znalostí směrem do praxe, ale také mnoho výhod, které řemeslná práce jejich spolužáků přináší.