Prevence sociálně-patologických jevů

Vloženo: 29.3.2015 | Autor: brand | Zobrazeno: 5596x

„Dobrý učitel chrání žáky i před svým vlastním vlivem.“ (Bruce Lee)

Školní prostředí považujeme za jednu z klíčových věcí, proto se snažíme o to, aby se v naší škole cítili dobře a bezpečně především naši žáci a jejich rodiče, ale i pedagogové a zaměstnanci školy. Prevence je dle nás jedním z nejdůležitějších a nejefektivnějších nástrojů, jakým příznivého školního prostředí dosáhnout. Zásadním předpokladem pro úspěch je aktivní spolupráce vedení školy, poradenského týmu, žáků, rodičů a široké veřejnosti s využitím kombinace nejrůznějších preventivních metod.

Za realizací úspěšné prevence tedy stojí všichni výše jmenovaní pod vedením školního poradenského týmu.

Školní poradenský tým:

Mgr. Kateřina Synková – školní psycholog

Mgr. Pavla Krásová – školní metodik prevence

Důležité dokumenty:

Minimální preventivní program  (pro rok 2017/2018 je minimální preventivní program zaměřen na prevenci návykových látek a závislostního chování)

Deník metodika prevence (podívejte se které preventivní programy a akce jsme podstoupili ve školním roce 2016/2017)

Užitečné odkazy:

Schránka důvěry GBČ/PČSSOU