PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
30.6. – vydání vysvědčení
28.6.2017
od 8:50
uč. 1 – III.G Krásová
uč. 4 - I.G Janátová
uč. 7 – II.G Andrlová
uč.5 – I.CL Brand
uč. 6 – I. KL Brožová
Aranžovna – I.TL Krkoška
 
od 9:40
uč. 6 – II.KL - Brožová
Aranžovna – II.TS – Krkoška
uč. 3 - IV.V - Kubešová
Pondělí 26.6.
22.6.2017
1.G + 2.G - exkurze Praha - 13. komnat První republiky
sraz: 8:50 před Tančícím domem
doprovod: Palas
vstupné: 40Kč (při počtu 25 žáků, pod 25 vstupné 100 Kč)
 
3.G - program s třídním učitelem
ČTVRTEK 8.6. VELETRH VĚDY
6.6.2017
1.TL + 2.KTS + 1.G + 2.G +3.G - exkurze - Veletrh vědy - Pva Expo Praha Letňany
dozor: Krkoška, Andrlová, Papoušek, Krásová
sraz: 10:00 před hlavním vstupem
DIVADELNÍ A FILMOVÝ PRODUKCE
5.6.2017

ÚTERÝ 6.6.
Divadelní a filmová produkce - exkurze - Divadlo pod Palmovkou
sraz: 15:00 před divadlem
exkurzi povede paní Ivana Wojtylová

MATURITNÍ VYSVĚDČENÍ
23.5.2017

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení žáků 4.G se koná v obřadní síni Úřadu MČ Praha 15, Boloňská 478/1, Praha 10 a to ve čtvrtek 25.5. ve 14:00 hodin. Srdečně zveme nejen žáky maturitního ročníku, ale i jejich přátelé i rodinné příslušníky !!!

DŮLEŽITÉ !!!! AKCE PŘED VELIKONOCEMI !!!
7.4.2017

Pondělí 10.4.
8:55 – 10:40 - Beseda (navazující na exkurzi ve VV Pankrác) - účastní se žáci, kteří se účastnili exkurze.
učebna: 3...
dozor: Andrlová

3.KL - odborný výcvik - Sofijské náměstí

 

Úterý 11.4.
4.G, 5.P, 5.V - Písemná maturitní zkouška - Český jazyk a literatura - písemná práce
učebna: 1,3,4 (12:00 – 14:40)

1.CL, 1.KL, 1.TL, 3.CL, 3.KL, 3.TL - exkurze
doprovod: Hemmerová, Brožová, Krkoška
1.G - celý den učebna 5!!!
3.G - celý den učebna 6!!!

 

Středa 12.4.
Přijímací zkoušky 8:30 - 12:45
učebna: 3,4,7
organizuje: Čelko
zadavatelé: Čelko, Rychtářová, Brand

1.G - celý den učebna 5!!!
2.G - celý den učebna 8!!!
4.G - celý den učebna A!!!

2.KS - Jessica Šotolová - soutěž "Nespoutaná Afrika" (Litvínov)
doprovod: Andrlová

1.CL, 1.KL, 1.TL, 4.V - 3.-7. hodina - exkurze
1.KL + 1.CL – Tv dle rozvrhu!!!!!
doprovod: Hemmerová, Krkoška, Brožová

Čtvrtek 6.4.
30.3.2017
Přednáška - beseda - únos československých občanů v Angole v roce 1983
účastní se: 1.G - 4.G + zájemci z řad SOU
13:15 - 14:45
učebna 6
Středa 5.4.
30.3.2017

1)  Exkurze - VV Pankrác

sraz: 8:30 před věznicí (Soudní 1, 140 57 Praha 4-Nusle)

doprovod: Andrlová

účastní se:

2.G - Koubíčková Klára, Ravera Tereza, Sedláček Hynek, Špačková Anežka, Venclová Lucie, Vokounová Valentina, Vu Xuan Uyen

3.G - Uhlířová Karolína, Van Zutphen Nathalie, Bochňáková Barbora

4.G - Marie Popelová, Natálie Nehasilová, Zdeňka Kopecká, Anna Dohnalová

2.TS - Frolík Aleš, Mifek Matěj, Klabík Lukáš, Randa Filip, Webr Matěj, Střelka Jan     

 

2.G – Nováková – spojena se 3.G

2.TS – Babor, Příplata, Kořínek, Kořínek – výuka dle rozvrhu

3.G – výuka dle rozvrhu

4.G – výuka dle rozvrhu

                  

2)  Dějepisná soutěž – krajské kolo

účastní se: 4.G (Kudaeva, Gašparínová, Kaňovská)

sraz: 9:15 – Gymnázium prof. Jana Patočky

doprovod: Palas

ÚTERÝ 28.3.2017
27.3.2017

DFP - exkurze Institut umění - Divadelní ústav
sraz: 15.00 v Celetné 17 (naproti vchodu do Divadla v Celetné)
konec exkurze: cca v 16.30

EXKURZE KOSTEL SVATÉHO TOMÁŠE
17.3.2017
Čtvrtek 23.3.
2.G + 3.G - exkurze - Kostel svatého Tomáše + Klášter augustiniánů + komentovaná procházka po Karlově mostě
sraz: 9:50 u Malostranské besedy
doprovod: Palas
JEDEN SVĚT
10.3.2017

Úterý 14.3.
2.G – 1.CL – Jeden svět (promítání filmu Zemřít pro design – kino Atlas)
Sraz: 8:30 Florenc před Billou
doprovod: Krbcová
vstupné: zdarma...
po promítání 2.G návrat do školy, 1.CL rozchod

EXKURZE ČESKÁ TELEVIZE
10.3.2017

Pondělí 13.3.
1.G - 3.G - exkurze Česká televize (občanský průkaz nutný!!!)
odchod po 4.vyučovací hodině
doprovod: Čelko, Andrlová
vstupné: 50 Kč

 

Informace pro účastníky lyžařského kurzu v Hinterstoderu - Rakousko
6.3.2017

Odjezd: neděle 12. 3. 2017 v 6:15 hodin, na místě buďte prosím 30 minut před odjezdem !!!
Místo odjezdu: ulice Na strži, Praha 4, od bývalé budovy Motokovu, stanice metra C Pankrác
Návrat: pátek 17. 3. 2017 ve večerních hodinách na stejné místo ...
Ubytování: penzion Fara s polopenzí
Připomínám: 85 Euro na Skipas, nutné pojištění účastníka kurzu
Kontakt: Dr. Jan Vocetka, tel. 725 358 866

SEMINÁŘ DIVADELNÍ A FILMOVÁ PRODUKCE (úterý 17.1.)
16.1.2017

Seminář Divadelní a filmová produkce - exkurze Forum Karlín
sraz: 15:00 metro Křižíkova (venku u výstupu z metra)
doprovod: Schmoranzová

 

DRAMATIKA A DIVADLO
6.1.2017
Čtvrtek 12.1. 
Studenti ze semináře Dramatika a divadlo (I.G, II.G., III.G) – návštěva Divadla v Dlouhé Festival 13+ (představení My děti ze stanice ZOO)
Sraz: 9:30 Dlouhá 39, Praha 1
Doprovod: Richter
ČTVRTEK 22.12.
20.12.2016

- TV chlapci odpadá
- 2.- 4.vyučovací hodina s třídním učitelem (program dle domluvy s třídním učitelem - konec výuky 11:30)
1.G - uč. 4
2.G - uč. 7...
3.G - uč. 1
4.G - uč. 3
1.KL - uč. 8
1.TL - uč. A
1.CL - uč. 5
3.KCTL - uč. 6
4.V + 5.PV - uč. 2

STŘEDEČNÍ KINO (21.12.)
19.12.2016
1.G + 2.G + 3.G + 4.G +5.PV – kino (Anděl Páně 2)
Sraz: 10:30 před pokladnami Premiere Cinemas Praha Hostivař
Doprovod: Krásová, Andrlová, Janátová
Cena: 99 Kč
EXKURZE ARCHIV BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK
12.12.2016
Čtvrtek 15.12.
4.G - exkurze "Archiv bezpečnostních složek"
sraz: 8:30 Branické náměstí 777/2
doprovod: Palas
po exkurzi návrat do školy na 4.vyučovací hodinu
PÁTEK 2.12.
29.11.2016

Pátek 2.12.

3.G + 4.G + 4.V – promítání filmu Anthropoid + beseda + Národní památník hrdinů Heydrichiády + Národní památník na Vítkově
Sraz: 9:30 před kinem Lucerna (konec akce 14:30)
Vstupné: 100 Kč ...
Doprovod: Palas, Papoušek

1.G – přednáška „Duševní zdraví“
6.-7.vyučovací hodina, uč. 4
Dozor: Andrlová

2.KCTS – workshop Hanin kufřík (navazující program na komentovanou prohlídku pražského Židovského Města a jeho pamětihodností - červen 2016)

Žáci se na základě vlastního pátrání v dokumentech seznámí s osudy konkrétních rodin z Protektorátu Čechy a Morava za 2. světové války. Jedním z výstupů programu jsou samostatné práce studentů. Program vznikl na základě knihy Karen Levinové „Hanin kufřík“.
4.-5.vyučovací hodina, uč. 6
Dozor: Krbcová

PROMÍTÁNÍ FILMU MEZI NIMI
29.11.2016

Čtvrtek 1.12.
2.KCTS + 2.G – promítání filmu Mezi nimi + beseda (problematika HIV/AIDS – v rámci Světového dne boje proti AIDS)
Sraz: 10:40 Smíchovské nádraží zastávka busu 105 (chlapci tv dle rozvrhu!!!!)
Doprovod: Krbcová, Brožová

PONDĚLNÍ DIVADLO
24.11.2016
Pondělí 28.11.
1.G + 2.G + 3.G – divadlo - Winter's Tale
(Salesiánské divadlo, Kobyliské náměstí 1, Praha 8)
Odchod ze školy po 2.vyučovací hodině.
Doprovod: Robson, Krbcová
STÁTNÍ SVÁTEK, ŘEDITELSKÉ VOLNO
16.11.2016
Čtvrtek 17.11.2016 státní svátek
Pátek 18.11.2016 ředitelské volno
(platí i pro ročníky SOU, které mají odbornou praxi)
PŘEDNÁŠKA + DISKUZE „DUŠEVNÍ ZDRAVÍ“ – zajišťuje o.s. Kolumbus
7.11.2016

2.G – čtvrtek 10.11. – 6.-7.hodina – uč.2,7

dozor: Andrlová

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SOUKROMÝCH ŠKOL 3.11.2016
1.11.2016

1.G, 2.G, 3.G, 2.TS, 4.V, 5.PV – výuka dle rozvrhu

2.TS – změna učebny na celý den – uč. A

3.G       – II – uč.4

4.V        -II- uč.8

5.PV      -II- uč. 2  (kromě 6.vyuč.hodiny – uč.7)       

2.CS, 2.KS, 1.G – účast na DOD:

Tv – chlapci – dle rozvrhu

Sraz: dívky - 9:00 ve škole, chlapci dorazí po tv

Uč. 1 – gymnázium (dozor Čelko)

Uč. 5 – cukráři  (dozor Hemmerová)

Uč.6 – kadeřníci  (dozor Tomíčková, Brožová)

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - POZOR ZMĚNA !!!
24.10.2016

29.11. - třídní schůzky - 16:00 - 18:00 formou individuálních konzultací (původní termín třídních schůzek 23.11. zrušen)

PODZIMNÍ PRÁZDNINY
24.10.2016

NEZAPOMEŇTE !!!

26.-27.10. podzimní prázdniny
28.10. státní svátek

Promítání dokumentu Filipíny – Země obrů (kino Světozor)
21.10.2016

Úterý 25.10.2016

1.G, 2.G., 3.G – sraz 11:15 hodin před kinem Světozor (TV dívky odpadá) – po promítání zpět na odpolední semináře (týká se semináře z latiny)

Vstupné: 60 Kč

Doprovod: Krásová, Hemmerová

Křest knihy a beseda
14.10.2016
úterý 18.10.2016
1.G - Křest knihy a beseda s astronautem Leroyem Chiao
sraz: 9:30 Staroměstské náměstí u pomníku Jana Husa
doprovod: Ivan Čelko
- po besedě návrat do školy!!!
Dramatika a divadlo - akce pro zájemce
13.9.2016

Den otevřených dveří Studia talentů – čtvrtek 15.9. – 10:00 – 22:00 Na Petynce 38, Praha 6

Povinně volitelné semináře
13.9.2016

V týdnu od 12.9. začínají odpolední PV semináře. V úterý Latinský jazyk, Divadelní a filmová produkce a ve středu Žurnalistika.

 

ISIC - změna ceny
5.9.2016

Zájemci o zřízení ISIC karty pro školní rok 2016/2017 odevzdají do 30.9. průkazovou fotografii a 290,- sekretářce školy.

Výuka v pátek 2.9. a školení BOZP
1.9.2016

Zítra 2.9. 2016 začíná výuka v 11.00. V tento den také proběhne povinné školení BOZP. Výuka bude končit ve 12.30

Zahájení školního roku 2016/2017
25.8.2016

Nový školní rok zahájime společne ve čtvrtek 1. září v 9.00

Opravné a doplňkové zkoušky
8.7.2016

Zde naleznete termíny opravných a doplňkových zkoušek

Změna v harmonogramu maturitních zkoušek
8.7.2016

Ústní maturitní zkoušky se budou konat dne 12.9.

Termín obhajoby maturitních prací zůstává nezměněn tj. 9.9.

Více v sekci Aktuální informace k maturitní zkoušce.

Info schůzka pro budoucí první ročník
27.6.2016

Nezapomeňte, v úterý 28.6. se od 15h koná informativní schůzka pro přijaté žáky do prvního ročníku školního roku 2016/2017.

V úterý 28.6. 2016 doklasifikace z Tělesné výchovy dívky + chlapci
21.6.2016

8.00, Sportovní areál Na Hamru

Sázavský klášter - výlet II.G - 24.6.2016
21.6.2016

sraz: 7:40 u pokladen, Praha, hlavní nádraží

vstupné, doprava: cca 300 Kč

doprovod: Zouzal

2. kolo přijímacího řízení
27.4.2016

Ředitelka školy vyhlašuje 2.kolo přijímacího řízení od 3.5.2016. Přihlášky můžete odevzdávat až do naplnění předpokládáné kapacity. Více informací naleznete v sekci Pro uchazeče - přijímací řízení.

Kalendář akcí
14.12.2015

Vpravo v našem kalendáři akcí sledujte prosincové a lednové akce školy.

Maturitní zkouška 2015/2016 - jarní zkušební období
18.11.2015

Přihláška k maturitní zkoušce - do 1. prosince

 

 Maturitní zkoušky – písemná zkoušky SČMZ - 2. května - 11. května 2016

 

 Svatý týden - 12. května – 18.května 2016 


 
Ústní zkoušky společné a profilové části MZ - 19.května – 23. května 2016


 Slavnostní předání vysvědčení - bude upřesněno 

Upravené rozvrhy hodin
19.10.2015

Vážení kolegové, vážení studenti,

od dnešního dne, tj. pondělí 19.10.2015 dochází k malým změnám v rozvrzích hodin. Sledujte prosím nástěnky a ASC systém. Děkujeme za pochopení

 
 
Naše učiliště

 
 
Anketa
Měla by se vláda více angažovat v integraci uprchlíků do české společnosti?
Ano
Ne
Nezajímá mne to
Nemám jasný názor
Celkem hlasovalo: 279
 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu
A
A
A

Sdružení Kolumbus

Vloženo: 14.11.2016 | Autor: Celko | Zobrazeno: 288x
Ve dnech 9.-11. listopadu naši školu navštívili pacienti ze sdružení Kolumbus, celorepublikové organizace, která pomáhá duševně nemocným zapojit se do společnosti tím, že jim umožňuje pomáhat na pozicích sociálních pracovníků. Duševně nemocní tak vykonávají asistentské práce například u tělesně postižených či jiných duševně nemocných lidí.


Žáci učiliště si měli možnost vyslechnout osobní příběhy pacientů o tom, jak se s nemocí žije, co dělají v rámci organizace Kolumbus, jaké jsou jejich životní zkušenosti a úspěchy navzdory jejich postižení.
Více informací o organizaci naleznete zde. http://www.os-kolumbus.org