PARTNEŘI
Kotva
Aktuality
ŘEDITELSKÉ VOLNO 29.9.
19.9.2017
Ve čtvrtek 28.9. je státní svátek a v pátek 29.9. je ředitelské volno. Týká se jak výuky ve škole, tak i učebních praxí.
ISIC KARTA
12.9.2017

Ke zhotovení ISIC karty je třeba udělat:

přinést průkazové foto (podepsané) do sekretariátu spolu s částkou 290,- do 30.9.2017. 

Pro prodloužení částka 180,- (bez fotky) do 30.9.2017.

STŘEDA 13.9. ŠVANDOVO DIVADLO/WERICHOVA VILA
11.9.2017
2.G + 3.G – prohlídka Švandova Divadla + prohlídka Werichovy vily
Sraz: 8:45 před divadlem (Štefánikova 6/57, 150 00 Praha-Smíchov)
Vstupné: cca 100 Kč
Doprovod: Rittichová, Čelko
STŘEDA 6.9.2017 FESTIVAL VĚDY
5.9.2017

3.G, 4.G, 2.KS, 2.CS, 2.PVS - Festival vědy

sraz gymnázium: 10:15 před Národní technickou knihovnou (Technická 2710/6, 160 80 Praha 6)
sraz SOU: 10:00 metro Dejvická (dole v metru u nástupu/výstupu)
doprovod: Krásová,  Brožová

TĚLESNÁ VÝCHOVA - CHLAPCI I DÍVKY
5.9.2017

HAMR – SPORT

K Prádelně 1/183

106 00 Praha 10

Tel.: 272 774 030

www.hamrsport.cz

dopravní spojení: zastávka V Korytech (Záběhlice), autobusy 188, 196

Nástup do školního roku 2017/2018 4.9.20017
1.9.2017

9:00 hodin 1.ročníky

10:00 hodin 2. a 3.ročníky

11:00 hodin 4.ročníky a nástavba

Opravné a náhradní termíny uzavření klasifikace
25.8.2017

Blížší informace naleznete v sekci PRO STUDENTY, v podsekci PŘEDMĚTY !!!

30.6. – vydání vysvědčení
28.6.2017
od 8:50
uč. 1 – III.G Krásová
uč. 4 - I.G Janátová
uč. 7 – II.G Andrlová
uč.5 – I.CL Brand
uč. 6 – I. KL Brožová
Aranžovna – I.TL Krkoška
 
od 9:40
uč. 6 – II.KL - Brožová
Aranžovna – II.TS – Krkoška
uč. 3 - IV.V - Kubešová
Pondělí 26.6.
22.6.2017
1.G + 2.G - exkurze Praha - 13. komnat První republiky
sraz: 8:50 před Tančícím domem
doprovod: Palas
vstupné: 40Kč (při počtu 25 žáků, pod 25 vstupné 100 Kč)
 
3.G - program s třídním učitelem
ČTVRTEK 8.6. VELETRH VĚDY
6.6.2017
1.TL + 2.KTS + 1.G + 2.G +3.G - exkurze - Veletrh vědy - Pva Expo Praha Letňany
dozor: Krkoška, Andrlová, Papoušek, Krásová
sraz: 10:00 před hlavním vstupem
DIVADELNÍ A FILMOVÝ PRODUKCE
5.6.2017

ÚTERÝ 6.6.
Divadelní a filmová produkce - exkurze - Divadlo pod Palmovkou
sraz: 15:00 před divadlem
exkurzi povede paní Ivana Wojtylová

MATURITNÍ VYSVĚDČENÍ
23.5.2017

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení žáků 4.G se koná v obřadní síni Úřadu MČ Praha 15, Boloňská 478/1, Praha 10 a to ve čtvrtek 25.5. ve 14:00 hodin. Srdečně zveme nejen žáky maturitního ročníku, ale i jejich přátelé i rodinné příslušníky !!!

DŮLEŽITÉ !!!! AKCE PŘED VELIKONOCEMI !!!
7.4.2017

Pondělí 10.4.
8:55 – 10:40 - Beseda (navazující na exkurzi ve VV Pankrác) - účastní se žáci, kteří se účastnili exkurze.
učebna: 3...
dozor: Andrlová

3.KL - odborný výcvik - Sofijské náměstí

 

Úterý 11.4.
4.G, 5.P, 5.V - Písemná maturitní zkouška - Český jazyk a literatura - písemná práce
učebna: 1,3,4 (12:00 – 14:40)

1.CL, 1.KL, 1.TL, 3.CL, 3.KL, 3.TL - exkurze
doprovod: Hemmerová, Brožová, Krkoška
1.G - celý den učebna 5!!!
3.G - celý den učebna 6!!!

 

Středa 12.4.
Přijímací zkoušky 8:30 - 12:45
učebna: 3,4,7
organizuje: Čelko
zadavatelé: Čelko, Rychtářová, Brand

1.G - celý den učebna 5!!!
2.G - celý den učebna 8!!!
4.G - celý den učebna A!!!

2.KS - Jessica Šotolová - soutěž "Nespoutaná Afrika" (Litvínov)
doprovod: Andrlová

1.CL, 1.KL, 1.TL, 4.V - 3.-7. hodina - exkurze
1.KL + 1.CL – Tv dle rozvrhu!!!!!
doprovod: Hemmerová, Krkoška, Brožová

Čtvrtek 6.4.
30.3.2017
Přednáška - beseda - únos československých občanů v Angole v roce 1983
účastní se: 1.G - 4.G + zájemci z řad SOU
13:15 - 14:45
učebna 6
Středa 5.4.
30.3.2017

1)  Exkurze - VV Pankrác

sraz: 8:30 před věznicí (Soudní 1, 140 57 Praha 4-Nusle)

doprovod: Andrlová

účastní se:

2.G - Koubíčková Klára, Ravera Tereza, Sedláček Hynek, Špačková Anežka, Venclová Lucie, Vokounová Valentina, Vu Xuan Uyen

3.G - Uhlířová Karolína, Van Zutphen Nathalie, Bochňáková Barbora

4.G - Marie Popelová, Natálie Nehasilová, Zdeňka Kopecká, Anna Dohnalová

2.TS - Frolík Aleš, Mifek Matěj, Klabík Lukáš, Randa Filip, Webr Matěj, Střelka Jan     

 

2.G – Nováková – spojena se 3.G

2.TS – Babor, Příplata, Kořínek, Kořínek – výuka dle rozvrhu

3.G – výuka dle rozvrhu

4.G – výuka dle rozvrhu

                  

2)  Dějepisná soutěž – krajské kolo

účastní se: 4.G (Kudaeva, Gašparínová, Kaňovská)

sraz: 9:15 – Gymnázium prof. Jana Patočky

doprovod: Palas

ÚTERÝ 28.3.2017
27.3.2017

DFP - exkurze Institut umění - Divadelní ústav
sraz: 15.00 v Celetné 17 (naproti vchodu do Divadla v Celetné)
konec exkurze: cca v 16.30

EXKURZE KOSTEL SVATÉHO TOMÁŠE
17.3.2017
Čtvrtek 23.3.
2.G + 3.G - exkurze - Kostel svatého Tomáše + Klášter augustiniánů + komentovaná procházka po Karlově mostě
sraz: 9:50 u Malostranské besedy
doprovod: Palas
JEDEN SVĚT
10.3.2017

Úterý 14.3.
2.G – 1.CL – Jeden svět (promítání filmu Zemřít pro design – kino Atlas)
Sraz: 8:30 Florenc před Billou
doprovod: Krbcová
vstupné: zdarma...
po promítání 2.G návrat do školy, 1.CL rozchod

EXKURZE ČESKÁ TELEVIZE
10.3.2017

Pondělí 13.3.
1.G - 3.G - exkurze Česká televize (občanský průkaz nutný!!!)
odchod po 4.vyučovací hodině
doprovod: Čelko, Andrlová
vstupné: 50 Kč

 

Informace pro účastníky lyžařského kurzu v Hinterstoderu - Rakousko
6.3.2017

Odjezd: neděle 12. 3. 2017 v 6:15 hodin, na místě buďte prosím 30 minut před odjezdem !!!
Místo odjezdu: ulice Na strži, Praha 4, od bývalé budovy Motokovu, stanice metra C Pankrác
Návrat: pátek 17. 3. 2017 ve večerních hodinách na stejné místo ...
Ubytování: penzion Fara s polopenzí
Připomínám: 85 Euro na Skipas, nutné pojištění účastníka kurzu
Kontakt: Dr. Jan Vocetka, tel. 725 358 866

SEMINÁŘ DIVADELNÍ A FILMOVÁ PRODUKCE (úterý 17.1.)
16.1.2017

Seminář Divadelní a filmová produkce - exkurze Forum Karlín
sraz: 15:00 metro Křižíkova (venku u výstupu z metra)
doprovod: Schmoranzová

 

DRAMATIKA A DIVADLO
6.1.2017
Čtvrtek 12.1. 
Studenti ze semináře Dramatika a divadlo (I.G, II.G., III.G) – návštěva Divadla v Dlouhé Festival 13+ (představení My děti ze stanice ZOO)
Sraz: 9:30 Dlouhá 39, Praha 1
Doprovod: Richter
ČTVRTEK 22.12.
20.12.2016

- TV chlapci odpadá
- 2.- 4.vyučovací hodina s třídním učitelem (program dle domluvy s třídním učitelem - konec výuky 11:30)
1.G - uč. 4
2.G - uč. 7...
3.G - uč. 1
4.G - uč. 3
1.KL - uč. 8
1.TL - uč. A
1.CL - uč. 5
3.KCTL - uč. 6
4.V + 5.PV - uč. 2

STŘEDEČNÍ KINO (21.12.)
19.12.2016
1.G + 2.G + 3.G + 4.G +5.PV – kino (Anděl Páně 2)
Sraz: 10:30 před pokladnami Premiere Cinemas Praha Hostivař
Doprovod: Krásová, Andrlová, Janátová
Cena: 99 Kč
EXKURZE ARCHIV BEZPEČNOSTNÍCH SLOŽEK
12.12.2016
Čtvrtek 15.12.
4.G - exkurze "Archiv bezpečnostních složek"
sraz: 8:30 Branické náměstí 777/2
doprovod: Palas
po exkurzi návrat do školy na 4.vyučovací hodinu
PÁTEK 2.12.
29.11.2016

Pátek 2.12.

3.G + 4.G + 4.V – promítání filmu Anthropoid + beseda + Národní památník hrdinů Heydrichiády + Národní památník na Vítkově
Sraz: 9:30 před kinem Lucerna (konec akce 14:30)
Vstupné: 100 Kč ...
Doprovod: Palas, Papoušek

1.G – přednáška „Duševní zdraví“
6.-7.vyučovací hodina, uč. 4
Dozor: Andrlová

2.KCTS – workshop Hanin kufřík (navazující program na komentovanou prohlídku pražského Židovského Města a jeho pamětihodností - červen 2016)

Žáci se na základě vlastního pátrání v dokumentech seznámí s osudy konkrétních rodin z Protektorátu Čechy a Morava za 2. světové války. Jedním z výstupů programu jsou samostatné práce studentů. Program vznikl na základě knihy Karen Levinové „Hanin kufřík“.
4.-5.vyučovací hodina, uč. 6
Dozor: Krbcová

PROMÍTÁNÍ FILMU MEZI NIMI
29.11.2016

Čtvrtek 1.12.
2.KCTS + 2.G – promítání filmu Mezi nimi + beseda (problematika HIV/AIDS – v rámci Světového dne boje proti AIDS)
Sraz: 10:40 Smíchovské nádraží zastávka busu 105 (chlapci tv dle rozvrhu!!!!)
Doprovod: Krbcová, Brožová

PONDĚLNÍ DIVADLO
24.11.2016
Pondělí 28.11.
1.G + 2.G + 3.G – divadlo - Winter's Tale
(Salesiánské divadlo, Kobyliské náměstí 1, Praha 8)
Odchod ze školy po 2.vyučovací hodině.
Doprovod: Robson, Krbcová
STÁTNÍ SVÁTEK, ŘEDITELSKÉ VOLNO
16.11.2016
Čtvrtek 17.11.2016 státní svátek
Pátek 18.11.2016 ředitelské volno
(platí i pro ročníky SOU, které mají odbornou praxi)
PŘEDNÁŠKA + DISKUZE „DUŠEVNÍ ZDRAVÍ“ – zajišťuje o.s. Kolumbus
7.11.2016

2.G – čtvrtek 10.11. – 6.-7.hodina – uč.2,7

dozor: Andrlová

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SOUKROMÝCH ŠKOL 3.11.2016
1.11.2016

1.G, 2.G, 3.G, 2.TS, 4.V, 5.PV – výuka dle rozvrhu

2.TS – změna učebny na celý den – uč. A

3.G       – II – uč.4

4.V        -II- uč.8

5.PV      -II- uč. 2  (kromě 6.vyuč.hodiny – uč.7)       

2.CS, 2.KS, 1.G – účast na DOD:

Tv – chlapci – dle rozvrhu

Sraz: dívky - 9:00 ve škole, chlapci dorazí po tv

Uč. 1 – gymnázium (dozor Čelko)

Uč. 5 – cukráři  (dozor Hemmerová)

Uč.6 – kadeřníci  (dozor Tomíčková, Brožová)

TŘÍDNÍ SCHŮZKY - POZOR ZMĚNA !!!
24.10.2016

29.11. - třídní schůzky - 16:00 - 18:00 formou individuálních konzultací (původní termín třídních schůzek 23.11. zrušen)

PODZIMNÍ PRÁZDNINY
24.10.2016

NEZAPOMEŇTE !!!

26.-27.10. podzimní prázdniny
28.10. státní svátek

Promítání dokumentu Filipíny – Země obrů (kino Světozor)
21.10.2016

Úterý 25.10.2016

1.G, 2.G., 3.G – sraz 11:15 hodin před kinem Světozor (TV dívky odpadá) – po promítání zpět na odpolední semináře (týká se semináře z latiny)

Vstupné: 60 Kč

Doprovod: Krásová, Hemmerová

Křest knihy a beseda
14.10.2016
úterý 18.10.2016
1.G - Křest knihy a beseda s astronautem Leroyem Chiao
sraz: 9:30 Staroměstské náměstí u pomníku Jana Husa
doprovod: Ivan Čelko
- po besedě návrat do školy!!!
Dramatika a divadlo - akce pro zájemce
13.9.2016

Den otevřených dveří Studia talentů – čtvrtek 15.9. – 10:00 – 22:00 Na Petynce 38, Praha 6

Povinně volitelné semináře
13.9.2016

V týdnu od 12.9. začínají odpolední PV semináře. V úterý Latinský jazyk, Divadelní a filmová produkce a ve středu Žurnalistika.

 

ISIC - změna ceny
5.9.2016

Zájemci o zřízení ISIC karty pro školní rok 2016/2017 odevzdají do 30.9. průkazovou fotografii a 290,- sekretářce školy.

Výuka v pátek 2.9. a školení BOZP
1.9.2016

Zítra 2.9. 2016 začíná výuka v 11.00. V tento den také proběhne povinné školení BOZP. Výuka bude končit ve 12.30

Zahájení školního roku 2016/2017
25.8.2016

Nový školní rok zahájime společne ve čtvrtek 1. září v 9.00

Opravné a doplňkové zkoušky
8.7.2016

Zde naleznete termíny opravných a doplňkových zkoušek

Změna v harmonogramu maturitních zkoušek
8.7.2016

Ústní maturitní zkoušky se budou konat dne 12.9.

Termín obhajoby maturitních prací zůstává nezměněn tj. 9.9.

Více v sekci Aktuální informace k maturitní zkoušce.

Info schůzka pro budoucí první ročník
27.6.2016

Nezapomeňte, v úterý 28.6. se od 15h koná informativní schůzka pro přijaté žáky do prvního ročníku školního roku 2016/2017.

V úterý 28.6. 2016 doklasifikace z Tělesné výchovy dívky + chlapci
21.6.2016

8.00, Sportovní areál Na Hamru

Sázavský klášter - výlet II.G - 24.6.2016
21.6.2016

sraz: 7:40 u pokladen, Praha, hlavní nádraží

vstupné, doprava: cca 300 Kč

doprovod: Zouzal

2. kolo přijímacího řízení
27.4.2016

Ředitelka školy vyhlašuje 2.kolo přijímacího řízení od 3.5.2016. Přihlášky můžete odevzdávat až do naplnění předpokládáné kapacity. Více informací naleznete v sekci Pro uchazeče - přijímací řízení.

Kalendář akcí
14.12.2015

Vpravo v našem kalendáři akcí sledujte prosincové a lednové akce školy.

Maturitní zkouška 2015/2016 - jarní zkušební období
18.11.2015

Přihláška k maturitní zkoušce - do 1. prosince

 

 Maturitní zkoušky – písemná zkoušky SČMZ - 2. května - 11. května 2016

 

 Svatý týden - 12. května – 18.května 2016 


 
Ústní zkoušky společné a profilové části MZ - 19.května – 23. května 2016


 Slavnostní předání vysvědčení - bude upřesněno 

Upravené rozvrhy hodin
19.10.2015

Vážení kolegové, vážení studenti,

od dnešního dne, tj. pondělí 19.10.2015 dochází k malým změnám v rozvrzích hodin. Sledujte prosím nástěnky a ASC systém. Děkujeme za pochopení

 
 
Naše učiliště

 
 
Anketa
Měla by se vláda více angažovat v integraci uprchlíků do české společnosti?
Ano
Ne
Nezajímá mne to
Nemám jasný názor
Celkem hlasovalo: 301
 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, v souladu s ustanovením § 14 odst. 4 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, rozhodlo o poskytnutí dotace pro naši školu na projekt s názvem GBČ PČS SOU Šablony I, s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_042/0005511. Dotace je čerpána od 1. 9. 2017 na platy školního speciálního pedagoga a školního psychologa, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky, osobnostně sociální rozvoj, kariérové vzdělávání, polytechnické vzdělávání, výchova podnikavosti a projektová výuka a stáže pedagogů u zaměstnavatelů. Cílem dotace je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 
 
Mapa webu
A
A
A

Haptická výstava (výstava Jaroslava Horejce)

Vloženo: 8.3.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 359x
Dne 25.1. se žáci prvního a druhého ročníku gymnázia účastnili výstavy Jaroslava Horejce s doprovodným programem haptická výstava. Haptická výstava umístěná v prostoru přízemní gotické kaple je určena nevidomým i vidoucím návštěvníkům, školám a široké veřejnosti. Návštěvníci mají jedinečnou možnost dotýkat se autorských bronzových plastik Jaroslava Horejce. Prezentovány jsou také duplikáty jeho děl, vytvořené absolventy sochařství na VŠUP. K hmatovému poznávání jsou nabídnuty i repliky dekorů vybraných děl autora a vzorky sochařských materiálů – úlomky soch ze souboru veřejné plastiky GHMP. Expozice je koncipovaná tak, aby instalace maximálně splňovala a dodržovala správné parametry hmatové expozice s ohledem na všechna důležitá kritéria.