Švandovo divadlo a Werichova vila

Vloženo: 15.9.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 1385x
Ve středu 13.9.2017 navštívili naši žáci druhého a třetího ročníku gymnázia Švandovo divadlo na Smíchově a známou Werichovu vilu na Kampě. Na exkurzi ve třetím nejstarším pražském divadle měli naši žáci možnost shlédnout ukázku z divadelního představení Krysař, prohlédnout si zákulisí divadla a seznámit se s celkovou historií jedné z nejoblíbenějších pražských scén. Poté následovala prohlídka nedaleké Werichovy vily. V každé jednotlivé místnosti jsme měli možnost zavzpomínat na jednoho z našich největších českých herců, připomenout si jeho životní přátelství s kolegou Jiřím Voskovcem a skladatelem Jaroslavem Ježkem, jakož i jejich začátky nejen z divadelních prken Osvobozeného divadla, ale i společné práce ve filmu a televizi.