Den pro zdraví

Vloženo: 13.10.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 871x
Dne 10. 10. 2017 se žáci 2.G, 5.V, 1.KCTL a 3.KCTL zúčastnili akce s názvem "Den pro zdraví" pořádané VOŠZ a SZŠ Praha 4. Skvěle vypracovaný program s významným preventivním charakterem zaměřením na zdravý životní styl nabízel praktické ukázky různých oborů této školy - např.: masáže zad, šíje, nohou, nutriční poradnu včetně rozboru složení těla, výpočtu BMI, ochutnávek zdravé výživy a mnoha zajímavých receptů, měření krevního tlaku, prevence a ochrana před parazity, činnost záchranné služby (praktický nácvik první pomoci – resuscitace, ošetření zlomenin, zástava krvácení), oční vady, antikoncepce, těhotenství, porod, kosmetika – péče o obličej a ruce… Na akci spolupracovali dále: policie ČR, hasiči, liga proti rakovině, občan. Sdružení Žijeme s hendikepem, ekologické organizace. Účast na této akci byla velmi přínosným a příjemným zážitkem.