Planeta Země 3000 - Brazílie

Vloženo: 1.11.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 1333x
Dne 25.10.2017 se žáci 1. - 4. ročníku gymnázia zúčastnili projekce dokumentu BRAZÍLIE - VÁŠNIVÉ SRDCE JIŽNÍ AMERIKY z cyklu Planeta Země 3000. Na cestě po vášnivém srdci Jižní Ameriky zažili protagonisté tohoto pořadu nejedno dobrodružství. Čekala je nelehká cesta k indiánům kmene Waurá od řeky Xingú. Prozkoumávali faunu i floru tajemné Amazonie, vypravili se po stopách královny amazonských stojatých vod anakondy velké, třetí největší kočkovité šelmy jaguára amerického, půvabných papoušků ara i dovádivých chápanů. Ve městě Salvador de Bahia se stali svědky tajemných rituálů kultu candomblé, obdivovali bojový tanec capoeira a další tradice afro-brazilské kultury. Slanili 72 metrů do úchvatné jeskyně Abismo Anhumas. Vypravili se do největšího mokřadu světa – Pantanalu. Poznávali nebezpečný život ve favele Ria de Janeira i úchvatné pamětihodnosti tohoto fascinujícího města (pouliční umění Escaderia Selaróna, sochu Ježíše Kista Vykupitele, pláž Copa Cabana). V rámci zdůraznění ekologického významu Amazonie byl velmi důkladně vysvětlen proces fotosyntézy.