PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Divadelní představení Letci

Vloženo: 1.11.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 1188x
Divadlo Alfréd ve dvoře si připravilo na 6.10.2017 pro Gymnázium bratří Čapků představení „Letci“, kterého jsem se se svojí třídou také zúčastnila. Představení bylo o letcích z druhé světové války. Divadlo bylo hrané tak, aby se zařadilo do naší věkové skupiny, ale samozřejmě se to líbilo i našim učitelům. Hra byla zpracována tak, aby nás bavila, zajímala a aby nám přiblížila život letců za druhé světové války.

Toto představení nás všechny velice zaujalo a pobavilo. Na konci divadelní hry byl i prostor na to, abychom se zeptali na různé otázky, kterých se ujali především naši učitelé a poté, jsme všichni velice uvítali možnost osahat si modely použité při představení.

Výkony herců byly profesionální, uměli se vžít do role a tím také vtáhnout diváka do děje. V některých částech mi ale přišlo, že herci některé situace až moc přeháněli. Efekty byly zajímavé a krásně dokreslovaly atmosféru děje. Osvětlovač si dal velice záležet.

Určitě bych tuto divadelní hru doporučila i ostatním středním školám. Je to úžasné přiblížení druhé světové války, tedy období, které je pro naši generaci dosti vzdálené. Za mě, určitě lepší než film nebo kniha. Divák si odtamtud odnese mnohem víc.

Autor textu: žákyně 1.ročníku gymnázia Tereza Dudová