Divadelní představení Letci

Vloženo: 1.11.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 944x
Divadlo Alfréd ve dvoře si připravilo na 6.10.2017 pro Gymnázium bratří Čapků představení „Letci“, kterého jsem se se svojí třídou také zúčastnila. Představení bylo o letcích z druhé světové války. Divadlo bylo hrané tak, aby se zařadilo do naší věkové skupiny, ale samozřejmě se to líbilo i našim učitelům. Hra byla zpracována tak, aby nás bavila, zajímala a aby nám přiblížila život letců za druhé světové války.

Toto představení nás všechny velice zaujalo a pobavilo. Na konci divadelní hry byl i prostor na to, abychom se zeptali na různé otázky, kterých se ujali především naši učitelé a poté, jsme všichni velice uvítali možnost osahat si modely použité při představení.

Výkony herců byly profesionální, uměli se vžít do role a tím také vtáhnout diváka do děje. V některých částech mi ale přišlo, že herci některé situace až moc přeháněli. Efekty byly zajímavé a krásně dokreslovaly atmosféru děje. Osvětlovač si dal velice záležet.

Určitě bych tuto divadelní hru doporučila i ostatním středním školám. Je to úžasné přiblížení druhé světové války, tedy období, které je pro naši generaci dosti vzdálené. Za mě, určitě lepší než film nebo kniha. Divák si odtamtud odnese mnohem víc.

Autor textu: žákyně 1.ročníku gymnázia Tereza Dudová