MATURITNÍ PLES
8.3.2017

Všechny ročníky gymnázia i učiliště, kteří na maturitním plese budou šerpováni či dostanou stužku, se dostaví v pátek 9.2.2018 do Hotelu Olšanka v 11:00 hodin na zkoušku před plesem.

After párty se bude konat v Clubu Fatal. Upozornění pro žáky mladší 18 let: na after párty jste vítáni, u vstupu dostanete náramek, který však značí žádné pití alkoholických nápojů. Adresu Clubu Fatal naleznete při otevření linku http://www.fatalclub.cz/.

PÁTEK 9.2. ŘEDITELSKÉ VOLNO
5.2.2018

V pátek 9.2.2018 je, z důvodu příprav na maturitní ples, vyhlášeno ředitelské volno.

INFORMACE O LYŽAŘSKÉM KURZU - ČERNÁ HORA
26.1.2018

Termín: 28.1. - 2.2.2018
Místo ubytování: Jánské Lázně - Černá hora, hotel Černá hora www.cernabouda.cz
Odjezd: neděle 28.1.2018 v 11:00 hodin, parkoviště u polikliniky Budějovická (Antala Staška 1670/80, 140 00, Praha 4, metro C)
Návrat: pátek 2.2.2018 v 17:30 hodin na stejné místo
Doklady: kartička pojištěnce, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o seřízení vázání
Stravování: plná penze
Kapesné: dle uvážení - občerstvení v hotelu a na běžkařských výletech, pro sjezdaře 600 Kč na vleky
Vedoucí kurzu: PaedDr. Jan Vocetka, tel.: 725 358 866

MATURITNÍ PLES 2018
14.12.2017

Lístky na maturitní ples, který se koná 9.2.2018 v hotelu Olšanka, Táboritská 23/100, Praha 3, lze koupit u žáků 4.G - Barbory Bochňákové a Terezy Přikrylové. Lístky lze objednat i prostřednictvím školních emailů.

Měla by se vláda více angažovat v integraci uprchlíků do české společnosti?
Ano
Nezajímá mne to
Nemám jasný názor
Celkem hlasovalo: 370

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, v souladu s ustanovením § 14 odst. 4 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, rozhodlo o poskytnutí dotace pro naši školu na projekt s názvem GBČ PČS SOU Šablony I, s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_042/0005511. Dotace je čerpána od 1. 9. 2017 na platy školního speciálního pedagoga a školního psychologa, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky, osobnostně sociální rozvoj, kariérové vzdělávání, polytechnické vzdělávání, výchova podnikavosti a projektová výuka a stáže pedagogů u zaměstnavatelů. Cílem dotace je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Divadelní představení Letci

Vloženo: 1.11.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 169x
Divadlo Alfréd ve dvoře si připravilo na 6.10.2017 pro Gymnázium bratří Čapků představení „Letci“, kterého jsem se se svojí třídou také zúčastnila. Představení bylo o letcích z druhé světové války. Divadlo bylo hrané tak, aby se zařadilo do naší věkové skupiny, ale samozřejmě se to líbilo i našim učitelům. Hra byla zpracována tak, aby nás bavila, zajímala a aby nám přiblížila život letců za druhé světové války.

Toto představení nás všechny velice zaujalo a pobavilo. Na konci divadelní hry byl i prostor na to, abychom se zeptali na různé otázky, kterých se ujali především naši učitelé a poté, jsme všichni velice uvítali možnost osahat si modely použité při představení.

Výkony herců byly profesionální, uměli se vžít do role a tím také vtáhnout diváka do děje. V některých částech mi ale přišlo, že herci některé situace až moc přeháněli. Efekty byly zajímavé a krásně dokreslovaly atmosféru děje. Osvětlovač si dal velice záležet.

Určitě bych tuto divadelní hru doporučila i ostatním středním školám. Je to úžasné přiblížení druhé světové války, tedy období, které je pro naši generaci dosti vzdálené. Za mě, určitě lepší než film nebo kniha. Divák si odtamtud odnese mnohem víc.

Autor textu: žákyně 1.ročníku gymnázia Tereza Dudová