Přednáška Nebojte se vědy

Vloženo: 15.11.2017 | Autor: Celko | Zobrazeno: 789x
Dne 13. 11. 2017 se žáci 1.G a 2.G zúčastnili přednášky v rámci vzdělávacího projektu NEBOJTE SE VĚDY na téma Mikroorganismy kolem nás. Přednáška a prezentace Mgr. T. Mašínové z Mikrobiologického ústavu AV ČR s názvem: „To, že je nevidíme, neznamená, že tu nejsou!“ byla zpracována tak, že byla srozumitelná pro všechny žáky, obsahovala pestrý přehled významných mikroorganismů (bakterií, sinic ,řas, hub) s důrazem na jejich nezastupitelnou roli v nejrůznějších ekosystémech i pro celou planetu Zemi – primární produkce biomasy, kyslíku, koloběh látek – dekompozice, symbiotické vztahy… . Opomenuty nebyly ani metody studia mikroorganismů a možnosti jejich využití – např. při bioremediaci, získávání biopaliv, produkci léčiv atd. Prezentace obsahovala také poutavý obrazový materiál.