MATURITNÍ PLES
8.3.2017

Všechny ročníky gymnázia i učiliště, kteří na maturitním plese budou šerpováni či dostanou stužku, se dostaví v pátek 9.2.2018 do Hotelu Olšanka v 11:00 hodin na zkoušku před plesem.

After párty se bude konat v Clubu Fatal. Upozornění pro žáky mladší 18 let: na after párty jste vítáni, u vstupu dostanete náramek, který však značí žádné pití alkoholických nápojů. Adresu Clubu Fatal naleznete při otevření linku http://www.fatalclub.cz/.

PÁTEK 9.2. ŘEDITELSKÉ VOLNO
5.2.2018

V pátek 9.2.2018 je, z důvodu příprav na maturitní ples, vyhlášeno ředitelské volno.

INFORMACE O LYŽAŘSKÉM KURZU - ČERNÁ HORA
26.1.2018

Termín: 28.1. - 2.2.2018
Místo ubytování: Jánské Lázně - Černá hora, hotel Černá hora www.cernabouda.cz
Odjezd: neděle 28.1.2018 v 11:00 hodin, parkoviště u polikliniky Budějovická (Antala Staška 1670/80, 140 00, Praha 4, metro C)
Návrat: pátek 2.2.2018 v 17:30 hodin na stejné místo
Doklady: kartička pojištěnce, potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení o seřízení vázání
Stravování: plná penze
Kapesné: dle uvážení - občerstvení v hotelu a na běžkařských výletech, pro sjezdaře 600 Kč na vleky
Vedoucí kurzu: PaedDr. Jan Vocetka, tel.: 725 358 866

MATURITNÍ PLES 2018
14.12.2017

Lístky na maturitní ples, který se koná 9.2.2018 v hotelu Olšanka, Táboritská 23/100, Praha 3, lze koupit u žáků 4.G - Barbory Bochňákové a Terezy Přikrylové. Lístky lze objednat i prostřednictvím školních emailů.

Měla by se vláda více angažovat v integraci uprchlíků do české společnosti?
Ano
Nezajímá mne to
Nemám jasný názor
Celkem hlasovalo: 370

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci Výzvy – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ I, v souladu s ustanovením § 14 odst. 4 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, rozhodlo o poskytnutí dotace pro naši školu na projekt s názvem GBČ PČS SOU Šablony I, s registračním číslem CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_042/0005511. Dotace je čerpána od 1. 9. 2017 na platy školního speciálního pedagoga a školního psychologa, vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky, osobnostně sociální rozvoj, kariérové vzdělávání, polytechnické vzdělávání, výchova podnikavosti a projektová výuka a stáže pedagogů u zaměstnavatelů. Cílem dotace je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Pasov

Vloženo: 6.2.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 26x
Malé ohlédnutí za adventním výletem do německého Pasova :) Dne 13.12. jsme se brzy ráno sešli před školou. Netrpěliví a plní očekávání jsme se vezli autobusem. Asi v poledne jsme dorazili do skláren, nedaleko za hranicemi. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, sníh se třpytil. Pár z nás si na vlastní kůži zkusili sklenářství a vyfoukli si srdce. Ostatní se procházeli po velkých prostorách plných všelijakých dekorací.

Do Pasova jsme se dorazili okolo druhé hodiny. Měli jsme rozchod, tak každý vyrazil, kam se mu zachtělo. Někteří si šli prohlédnout Dóm sv. Štěpána, jenž se stal katedrálou, tedy místním biskupstvím, již v první polovině 8. století. V katedrále se též nacházejí největší kostelní varhany světa. Jiní rovnou vyrazili na vánoční nákupy. Atmosféra v Pasově ale spíše připomínala krásné a slunečné první jarní dny. Pasov je také zajímavý tím, že leží na soutoku tří řek (Dunaj, Inn a Ilz). Okolo jedné z nich jsem šla a byl to krásný pohled, kachny všude kolem, krásné světlo a výhled na malebné německé domky.

Myslím, že výlet si všichni užili, nakoupili zbývající dárky pro své blízké a zas poznali kus světa.

Foto a text: Magdalena Sobotková, 2.G