Pasov

Vloženo: 6.2.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 886x
Malé ohlédnutí za adventním výletem do německého Pasova :) Dne 13.12. jsme se brzy ráno sešli před školou. Netrpěliví a plní očekávání jsme se vezli autobusem. Asi v poledne jsme dorazili do skláren, nedaleko za hranicemi. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, sníh se třpytil. Pár z nás si na vlastní kůži zkusili sklenářství a vyfoukli si srdce. Ostatní se procházeli po velkých prostorách plných všelijakých dekorací.

Do Pasova jsme se dorazili okolo druhé hodiny. Měli jsme rozchod, tak každý vyrazil, kam se mu zachtělo. Někteří si šli prohlédnout Dóm sv. Štěpána, jenž se stal katedrálou, tedy místním biskupstvím, již v první polovině 8. století. V katedrále se též nacházejí největší kostelní varhany světa. Jiní rovnou vyrazili na vánoční nákupy. Atmosféra v Pasově ale spíše připomínala krásné a slunečné první jarní dny. Pasov je také zajímavý tím, že leží na soutoku tří řek (Dunaj, Inn a Ilz). Okolo jedné z nich jsem šla a byl to krásný pohled, kachny všude kolem, krásné světlo a výhled na malebné německé domky.

Myslím, že výlet si všichni užili, nakoupili zbývající dárky pro své blízké a zas poznali kus světa.

Foto a text: Magdalena Sobotková, 2.G