Veletrh Gaudeamus

Vloženo: 6.3.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 721x
Dne 24.1. 2018 jsme se se žáky maturitního ročníku, v rámci kariérového poradenství, zúčastnili XII. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2018 v PVA Letňany. Již předem mě překvapilo vstupné a jeho výše. 120 Kč za žáka, po registraci 80 Kč, mi nepřišlo ani jako symbolická částka, kterou bych pochopila. S přístupem, "chceš dál studovat a vybrat si vhodnou vysokou školu, tak si za to zaplať", z etického hlediska nesouhlasím.Jistě by se dala akce uspořádat pro studenty i bezplatně, obdobně jako je tomu například u Scholy Pragensis, která je určená žákům základních škol. Také oproti Schole Pragensis byl Gaudeamus, co se velikosti týče, trochu "chudou příbuznou". Shrnuto - veletrh je jistě dobrý pro žáky, kteří ve své další studijní cestě nemají ještě příliš jasno, těm, kteří alespoň částečně tuší své směřování bych doporučovala navštívit veletrh ráno, aby mohli zkonzultovat své konkrétní dotazy (okolo poledne již nebylo takřka možné se u stánků na cokoli v klidu informovat) a žákům, kteří se rozhodují už jen mezi pár školami bych doporučovala spíše dny otevřených dveří konkrétních škol.