Evropský týden mozku

Vloženo: 10.4.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 644x
Dne 16.3.2018 se žáci třetího ročníku gymnázia, doplněni o vybrané žáky druhého ročníku zúčastnily přednášky na téma Virtuální realita – nástroj testování a terapie u duševních onemocnění, která proběhla v rámci Evropského týdne mozku na AVČR. Žáci se na této přednášce dozvěděli mnohé o možnostech využití virtuální reality v diagnostice ADHD, schizofrenie, autismu, bipolární poruchy, Alzheimerovy a Parkinsonovy poruchy, odhalení sexuálních úchylek či u poruch příjmu potravy. Zajímavé byly také možnosti terapeutického využití virtuální reality např. při nácviku sociálních dovedností, u logopedického tréninku po cévní mozkové příhodě, tréninku navigačních schopností, u expoziční terapie, u terapie posttraumatické stresové poruchy, při terapiích různých závislostí, u tréninku kognitivních funkcí či zlepšování epizodické paměti.