PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Festival Jeden svět 2018 - Mír s vámi

Vloženo: 19.4.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 963x
Dne 13.3 jsme se třídou II.G navštívili filmovou projekci v kině Atlas v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Měli jsme tak možnost dozvědět se více informací o válce na Ukrajině. Dokument se týkal spíše prostých lidí a jejich pohledu a domněnek o válce. Bylo tam zdokumentováno mnoho názorů různých generací. Já osobně jsem byla překvapená, jak jsou lidé málo informováni o zemi ve které žijí. Film poukazoval na to, v jaké bídě lidé musí žít a pouze musí čekat, až je někdo zachrání, protože oni sami nemohou nijak ovlivnit vlastí život. Po projekci jsme mohli debatovat a diskutovat na toto téma se specialistkou, profesorkou z Filosofické fakulty UK Praze. Spoustu žáků v místnosti to velmi zaujalo a dokázali si představit život a problémy, které tam lidé musí prožívat. Děkuji všem organizátorům a naší paní profesorce Mgr. Michaele Krbcové, že jsem se projekce mohla zúčastnit a dozvědět se něco více o válce, která se koná v tomto čase. Text: Nelly Burešová, II.G