Best in English

Vloženo: 26.4.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 940x
Ve čtvrtek 30.listopadu 2017 se zhruba 20 studentů gymnázia zúčastnilo mezinárodní jazykové online soutěže, otevřené pro všechny střední školy v jakékoliv zemi. Test je určen středoškolským studentům mezi 15 a 19 lety. Test byl sestaven na úrovni B2 – C1 a trval přesně 60 minut. Tohoto ročníku se účastnilo 17612 studentů ze 750 škol a z 29 zemí. Největšího úspěchu za naši školu dosáhla studentka čtvrtého ročníku Karolína Uhlířová, která skončila na úžasném 3.místě v rámci České republiky a na krásném 6.místě mezi všemi zúčasněnými studenty z celého světa. Získala 97 z 98 možných bodů s časem ukončení testu 43 min 46 sec. Gratulujeme Karolíně, ale i ostatním účastníkům soutěže!

Dne 22.3. 2018 nás navštívil zástupce společnosti Czech-us, která soutěž organizovala a Karolíně Uhlířové byla slavnostně předána cena za vynikající umístění v soutěži. Setkání bylo také využito pro přednášku/besedu o studiu a práci v zahraničí. Žáci gymnázia 1.- 4.ročníku byli seznámeni s možnostmi brigád/pracovního uplatnění či studia v zahraničí. Společnost Czech-us zprostředkovává studium na vysoké škole a jazykové kurzy - letní školy v zahraničí, Work and Travel USA, práci ve Velké Británii, Kanadě, Novém Zélandu a dalších destinacích.