PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Přednáška Historie geometrie

Vloženo: 27.4.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 930x
Na našem gymnáziu se konala další přednáška z Akademie věd ČR, tentokrát pana Dr. Horáka z Astronomického ústavu. Žáci viděli ukázku neeuklidovské geometrie s použitím nejen v pozemské geodézii a astrofyzice při porozumění neprobádaných zákonitostí vesmíru. Název přednášky: Historie geometrie od měření Země po objev neeuklidovské geometrie a její využití v popisu světa bezpochyby předčil očekávání. Žáci vytvářeli při společné diskusi vlastní hypotézy v oboru euklidovské geometrie. Žáci viděli, že součet úhlů v obecném trojúhelníku nemusí být vždy 180°, jak se učili na základní škole. Pokud je trojúhelník umístěný na kulové nebo hyperbolické ploše, mají vnitřní úhly trojúhelníka větší nebo i menší součet. Podobně se přesvědčili, že rovnoběžky vynesené na planetě Zemi rozhodně nejsou rovnoběžné. Názorné ukázky pana profesora žáky velmi zaujaly a přiměly k mnoha dalším otázkám a diskuze pokračovala v příjemně zvídavém duchu. Příští přednáška je naplánována na záhadně přitažlivé téma Nekonečno.