Celostátní dějepisná soutěž gymnázii 2018

Vloženo: 2.5.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 719x
Dne 5.4.2018 jsme se opět zúčastnili krajského kola prestižní dějepisné soutěže gymnázií, která má dlouholetou tradici. Toto kolo probíhalo znovu na Gymnáziu Jana Patočky. Za doprovodu učitele dějepisu a moderních dějin PhDr. Jaroslava Palase se této soutěže tříčlenných „posádek“ zúčastnili tři dlouhodobě připravovaní studenti, resp. dva studenti a jedna studentka. Náš vyvážený tým ve složení Vendula Barátová, Tomáš Vlášek a Ferdinand Štětka působili sebevědomě, jako lidé, kteří vědí co čekat sami od sebe i od ostatních. S úsměvem na tváři, koncentrací a pokorou v srdci se pustili do testu, který opravdu nebyl jednoduchý a výrazně přesahoval běžné znalosti středoškoláků. Ale to je v pořádku, protože tato soutěž není určena jen těm, kdo dějepisem pouze projdou, ale těm, kdo se o dějiny a obzvláště ty moderní zajímají nadstandardně. Náš tým sice nebyl mezi vítězi, ale ostudu neudělal. Počtem dosažených bodů si především posílil sebevědomí před maturitou a připravil dobrou pozici pro případnou účast dalšího týmu našeho gymnázia v příštím roce.