PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Celostátní dějepisná soutěž gymnázii 2018

Vloženo: 2.5.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 962x
Dne 5.4.2018 jsme se opět zúčastnili krajského kola prestižní dějepisné soutěže gymnázií, která má dlouholetou tradici. Toto kolo probíhalo znovu na Gymnáziu Jana Patočky. Za doprovodu učitele dějepisu a moderních dějin PhDr. Jaroslava Palase se této soutěže tříčlenných „posádek“ zúčastnili tři dlouhodobě připravovaní studenti, resp. dva studenti a jedna studentka. Náš vyvážený tým ve složení Vendula Barátová, Tomáš Vlášek a Ferdinand Štětka působili sebevědomě, jako lidé, kteří vědí co čekat sami od sebe i od ostatních. S úsměvem na tváři, koncentrací a pokorou v srdci se pustili do testu, který opravdu nebyl jednoduchý a výrazně přesahoval běžné znalosti středoškoláků. Ale to je v pořádku, protože tato soutěž není určena jen těm, kdo dějepisem pouze projdou, ale těm, kdo se o dějiny a obzvláště ty moderní zajímají nadstandardně. Náš tým sice nebyl mezi vítězi, ale ostudu neudělal. Počtem dosažených bodů si především posílil sebevědomí před maturitou a připravil dobrou pozici pro případnou účast dalšího týmu našeho gymnázia v příštím roce.