Kuba - dvě tváře svobody

Vloženo: 10.5.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 643x
Dne 18. 4. 2018 se žáci 2. a 3. ročníku gymnázia a 2. ročníku učiliště zúčastnili promítání dokumentárního filmu : Kuba – dvě tváře svobody, dalšího dílu vzdělávacího projektu Svět kolem nás. Díky tvůrcům dokumentu jsme mohli podrobněji poznat tento karibský ráj, největší ostrov Velkých Antil, zemi s bohatou i pohnutou historií, zemi kontrastů a barev, jednu z posledních bašt komunismu… Kubu. V úvodu nás tento dokumentární film poutavou formou seznámil s hlavními etapami kubánské historie, pak už jsme se vydali poznávat Kubu současnou - od hlavního města Havany přes malebnou oblast Viñales až po město revolucionářů Santiago de Cuba. Podívali jsme se na tabákovou plantáž, na ruční výrobu světoznámých kubánských doutníků, nahlédli jsme do průzračných vod Karibského moře v zátoce Sviní s překrásnými korálovými útesy, sledovali kladení vajec mořských želv, seznámili se s pestrou kubánskou krajinou a nasáli jedinečnou atmosféru energického a barevného karnevalu.