PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Adaptační výlet 1.G

Vloženo: 24.9.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 1153x
5. - 7. září 2018 absolvovala třída 1. G adaptační kurz. Jako doprovod byli přítomni též dva pedagogové, třídní učitelka Mgr. Pavla Krásová a PhDr. Jaroslav Palas.

Cesta na Starou Živohošť (cíl naší cesty) trvala takřka dvě hodinky, jelikož autobus do těchto míst jede pomaloučku polehoučku, takovým vyloženě výletnickým (prvorepublikovým tempem) a ještě se přesedá. Takže pohodička. Nicméně už při srazu na Smíchovském nádraží bylo ve tvářích studentů znát mírné očekávání, u někoho trochu obavy a někteří se již hloučkovali do menších skupinek. Ono, co se dá také za dva dny ve škole navázat za kontakty ? S kolegyní Krásovou jsme se snažili o nepřetržitý úsměv, aby brzy zmizela jakákoliv nervozita. Myslím, že se nám to podařilo.

Po příjezdu do našeho ubytovacího zařízení se nás ujal Jarek, muž s letitými zkušenostmi v oblasti volnočasových aktivit a mnoha typů kurzů. Velmi rychle si svou bezprostředností a humorem získal sympatie žáků a Ti potom po celou dobu pobytu neměli problém s respektováním jeho pokynů. Po skvělém obědě a rychlém ubytování jsme se sešli v „party – stanu“, kde proběhla několikahodinová, velmi zajímavá a dobře řízená seznamovací část. O obsahu samozřejmě pomlčím, neboť šlo o různé osobní záležitosti, názory na všechno možné, které nepochybně pomohli sblížit tento nový kolektiv.

Dalším bodem byly později po svačině různé hry, sportovnějšího rázu. Celá koncepce, měla za cíl li trošku poukázat, na to, že někomu jde to a někomu něco jiného. Takže po celém odpoledni byli studenti dokonale fyzicky i psychicky zaktivováni. Večer jsme hráli ve společenské místnosti velmi zajímavou deskovou hru, po níž následovala hra na kytaru a zpěv v podání dvou dvou „bardů“ shodou okolností Jardů. Jarek a Jaroslav (já) mají navíc oba velmi rádi dalšího Jarka a to Nohavicu, takže to chvilku vypadalo, že soutěží :-) v tom, kdo tomuto velikánovi vzdá svou písní větší hold. Bylo to krásné …….

Ve čtvrtek jsme se po příjemné ranní procházce kolem vody a návštěvě právě rekonstruovaného kostelíka, jsme se opět věnovali vědomostním s pohybovým hrám, kdy mě osobně asi nejvíce zaujala hra „audiostop“, v níž se podle jednotlivých ukázek poznává filmová hudba. Byl jsem velmi překvapen jaké filmy studenti znají a především jak málo taktů jim stačí na identifikaci filmu. Jako samozvaný specialista na tuto oblast jim musím vyjádřit veliké uznání. V pozdním odpoledni jsme, rozděleni na čtyři vyvážené týmy, hráli bowling. Večer se opět hrálo na kytaru, tentokrát u táboráku. Zde se malinko ukázalo, že některým studentkám a studentům je produkce pod hvězdnou oblohou bližší než druhým, ale což. Nicméně to byl opět velmi krásný večer, kdy se kromě zpěvu písní, rozpoutala i debata na různá zajímavá témata.

V pátek dopoledne jsme se opět ještě chvilku aktivovali a potom již byl čas po obědě vyrazit domů. Cesta byla fajn a na Smíchovském nádraží, kde byl rozchod, to vypadalo, že se studentům takřka ani nechce domů. Paní učitelka třídní měla ke studentům ještě krátkou hodnotící řeč a potom se každý vydal svou cestou…...

Je třeba opravdu velmi poděkovat agentuře, která pro nás tento skvělý program připravila, resp. Jarkovi a jeho dvěma sympatickým asistentkám Kristýně a Veronice.

Mně osobně přinesl tento adaptační kurz silné vjemy a zážitky. Doufám, že 1. G bude dobrá a zajímavá parta, která bude bez zaváhání směřovat od těchto dnů až k maturitnímu večírku.


text: PhDr. Jaroslav Palas