Gymnázium bratří Čapků na Čapcích

Vloženo: 2.11.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 913x
Ve čtvrtek 25. 10. dopoledne jsme v rámci oslav 100. výročí republiky navštívili v klubu Mlejn pořad Svět podle Čapka. Interpretka Dominika Šindelková z amatérského souboru Divadlo Konvikt z Olomouce ve svém hodinovém monologickém vyprávění představila Tomáše Garrigua Masaryka a jeho myšlenky, s nimiž tolik souzněl demokrat Karel i jeho bratr Josef. Bojovníci proti nacismu i jeho oběti. V působivé zkratce moderní vlny klubového vyprávění, tzv. storytellingu, si každý mohl najít „svůj pohled“ na stále aktuální Čapky. (pb)