PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Den latiny

Vloženo: 4.12.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 774x
Letos měli žáci gymnázia už podruhé možnost navštívit akci věnovanou latině, antické i středověké kultuře, dějinám a literatuře. Den latiny se uskutečnil ve čtvrtek 29. listopadu a stejně jako loni se konal v prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Z pestré nabídky 21 různých přednášek si naši žáci vybrali například astronomicko-filologické téma Antické texty o souhvězdích, jazykovědné Angličtina – latina, filozofické Lidské štěstí, božská blaženosti, dramatické Divadlo a vizualita na přelomu epoch, nebo literární Existovala populární nebo braková literatura už ve starověku a středověku? či Propaganda u Caesara. Všechny tyto přednášky si naši studenti po akci chválili, jakož i možnost vůbec se podívat na půdu Filozofické fakulty a nahlédnout tak do akademického světa.

Reakce našich žáků mluví jasně:
• Všechny přednášky měly něco do sebe. Nejvíce mě bavila Propaganda u Caesara a antické divadlo...
• Moc se mi líbila a zaujala mě přednáška o štěstí, lásce a moudrosti... [Přednášející] mluvil pravdivě a kladl otázky, nad kterými je člověk nucen se zamyslet a poté si to uvědomí. Přišlo mi to hrozně zajímavé a poučné, mělo to hloubku a pár věcí mi tam došlo.
• Nejvíce mě zaujalo, jak je latinský jazyk zajímavý, a když se ho naučíte, co vše s ním jde dělat. Např. luštit/překládat staré listiny a hledat zajímavosti o naší nebo světové historii.