PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Přednáška léčivé rostliny

Vloženo: 19.12.2018 | Autor: Celko | Zobrazeno: 758x
Dne 8.11.2018 se žáci 2.G a vybraní žáci 3.G zúčastnili cyklu přednášek na téma Léčivé rostliny. Cyklus se skládal ze 3 přednášek odborníků ze 3 spolupracujících vysokých škol: 1. Přednáška: Ing .J. Tauchen, Ph.D ( Česká zemědělská univerzita ): Historie a využití léčivých, aromatických a kořenových rostlin v minulosti a dnes, byliny pěstované u nás – která nás seznámila s nejdůležitějšími rostlinami s léčebnými účinky sbíranými od pradávna na jednotlivých kontinentech (Amerika - aloe vera, rooibos, myrta, ibišek, mate, kurare, guarana, Austrálie - eukalyptus, tea -tree, kulčiva dávivá, hřebíček, muškátový ořech, Asie – santal, kafr, kardamon…) a s rostlinami používanými v kosmetice či potravinářství. 2. Přednáška: Ing .T.NIx, Ph.D ( Jihočeská univerzita ): Zajímavé léčivé druhy rostlin z čeledi miříkovitých – jež byla zaměřena na nejdůležitější zástupce této čeledi, jejich účinky a použití (Andělika lékařská, anýz vonný, bolehlav planatý, bolševník velkolepý, a všechny druhy používané jako koření - kmín, kopr, fenykl, …) 3. Přednáška: Ing .M. Kuchař, Ph.D ( VŠCHT Praha): Psychoaktivní rostliny v medicíně – zaměřená na rostliny obsahující alkaloidy ovlivňující psychiku – se věnovala kanabinoidům (účinky, použití v lékařství a kosmetice, legislativa), ale také mnohým dalším látkám používaným tradičně v mšamanismu (bufotein, salvinarin) a přírodní medicíně, ale i látkám s potenciálem v léčbě psychických onemocnění (např. deprese). Myslím, že přednáškový cyklus byl pro žáky obohacující, nejvíce vzbudila zájem a rozpoutala diskuzi poslední z přednášek.