PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Přednáška "Ropa a její zpracování"

Vloženo: 18.1.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 775x
Dne 14.1.2019 se pro žáky třetího ročníku gymnázia konala dvouhodinová přednáška Ing. Pavla Růžičky, Ph.D., technického manažera firmy Total ČR s.r.o. na téma ROPA a její zpracování aneb do jaké míry jsme na ní závislí. Přednáška byla doprovázena prezentací a videem a diskusí se žáky. Přednáška poskytla mnoho informací o složení a klasifikaci různých typů ropy, umožnila nám dozvědět se, co se skrývá na mořském dnu pod ropnou plošinou a jak obrovské plochy jsou zde osazeny sofistikovanou technikou umožňující těžbu ropy. Dále nás seznámila s produkty zpracování ropy v ropných rafinériích – některé přinesené ukázky si žáci mohli prohlédnout a rozvinula se diskuze o různých oblastech, kde se ropné produkty využívají. Dále se hovořilo o hořlavinách a pravidlech bezpečné manipulace s hořlavinami různých stupňů hořlavosti a o možných rizicích při nesprávné manipulaci či uskladňování těchto látek a o toxicitě a karcinogenitě některých ropných produktů. V rámci povídání o různých ropných produktech si žáci zopakovali také některé pojmy z fyziky (viskozita, hydraulika, tlak, Pascalův zákon).