PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Film "Hovory s T.G.M."

Vloženo: 29.1.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 769x
Předvánoční čas využili žáci gymnázia k návštěvě hostivařského kina Premiere Cinemas, kde zhlédli film Hovory s TGM. Čapkovská tematika je pro Čechy stále aktuální, proto neušel pozornosti diváků všech věkových kategorií. Režisér Jakub Červenka natočil film podle scénáře Pavla Kosatíka a do role prvního československého prezidenta T. G. Masaryka obsadil Martina Hubu a do role Karla Čapka Jana Budaře. Film zachycuje dialog těchto významných osobností v zahradě zámku v Topoľčiankách, který přibližuje málo známé okolnosti vzniku Čapkovy knihy. Během jednoho setkání dvou významných osobností se divák dozvídá o okolnostech spojených s vydáním dnes velmi proslulé knihy. Masaryk se v ní dotýká intimních témat, ale jeho rodina si nepřála, aby před národem takto odhaloval své nitro. Čechy opěvovaný prezident je zde tentokrát přiblížen jako přezíravý a neústupný, cítící se být intelektuálně výš než spisovatel, byť ten, ačkoli mladší, rozhodně za Masarykem nijak nezaostává a jako autor i novinář má na budování demokracie také nemalé zásluhy. Autoři tak boří vžitou představu Čechů o „tatíčkovi Masarykovi“, který je v každém ohledu dokonalý. Čapek však zdánlivě prohranou bitvu rozhodně nemíní vzdát a urputně argumentuje, proč má být toto dílo zpřístupněno všem. Nevzdává se, dokud nemá svolení. Kdyby tehdy nebyl Čapek tolik umíněný a kdyby nedokázal prezidenta Masaryka přesvědčit, byli bychom dnes ochuzeni nejen o zmíněnou knihu, ale i o film nutící diváka k zamyšlení.