Projekce filmu Nic jako dřív

Vloženo: 3.4.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 607x
Dne 26.3.2019 jsme s žáky 2.G, 3.G a 3.KCL navštívili divadlo Kámen, kde nás čekalo promítání filmu "Nic jako dřív" a následná beseda s producentem filmu. Promítání organizovala společnost Fokus Praha - organizace, která podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Pro tyto lidi nabízí komplexní komunitní péči v neústavních podmínkách. Před samotným promítáním filmu nás přivítal Tomáš a Michal - pracovníci Fokusu, kteří mají sami zkušenost s psychickým onemocněním a kteří nám tuto organizaci představili a popsali péči, kterou společnost poskytuje a jak služby klientům fungují. Poté následovalo promítání filmu "Nic jako dřív", který zachycuje teenagery Tea, Renatu, Aničku a Nikolu v situacích, kdy jejich středoškolskou bezstarostnost pomalu střídá úzkost z blížícího se vykročení do světa dospělých. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. Film nabízí kinematograficky podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli. Po skončení filmu nás čekala beseda s producentem filmu, kdy jsme se mohli doptat na vše co nás zajímalo - průběh natáčení, další osud hlavních protagonistů,... či diskutovat o tématu filmu jako celku. Divadlo Kámen je menší divadélko, které pro všechny přítomné zajistilo velmi příjemnou komorní atmosféru.