PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Projekce filmu Nic jako dřív

Vloženo: 3.4.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 715x
Dne 26.3.2019 jsme s žáky 2.G, 3.G a 3.KCL navštívili divadlo Kámen, kde nás čekalo promítání filmu "Nic jako dřív" a následná beseda s producentem filmu. Promítání organizovala společnost Fokus Praha - organizace, která podporuje lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Pro tyto lidi nabízí komplexní komunitní péči v neústavních podmínkách. Před samotným promítáním filmu nás přivítal Tomáš a Michal - pracovníci Fokusu, kteří mají sami zkušenost s psychickým onemocněním a kteří nám tuto organizaci představili a popsali péči, kterou společnost poskytuje a jak služby klientům fungují. Poté následovalo promítání filmu "Nic jako dřív", který zachycuje teenagery Tea, Renatu, Aničku a Nikolu v situacích, kdy jejich středoškolskou bezstarostnost pomalu střídá úzkost z blížícího se vykročení do světa dospělých. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. Film nabízí kinematograficky podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli. Po skončení filmu nás čekala beseda s producentem filmu, kdy jsme se mohli doptat na vše co nás zajímalo - průběh natáčení, další osud hlavních protagonistů,... či diskutovat o tématu filmu jako celku. Divadlo Kámen je menší divadélko, které pro všechny přítomné zajistilo velmi příjemnou komorní atmosféru.