PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Kino Světozor - dokumenty o autismu

Vloženo: 11.4.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 709x
Dne 3.4. 2019 jsme s žáky 1.G a 2.G, v rámci hodin psychologie, navštívili kino Světozor, kde nás čekalo promítání dvou dokumentů věnujících se autismu - Děti úplňku a Autismus jako dar. Oba dokumenty vznikly z iniciativy rodičů dětí s poruchou autistického spektra. Po projekci následovala beseda s některými protagonisty filmu (rodiči dvou dětí) a mladou ženou s diagnózou autismu, která nám popsala její problémy s běžnými životními situacemi, studiem, atd. vyplývající z její diagnózy. Během diskuse padlo mnoho zajímavých dotazů, které se týkaly nejen samotných dokumentů a jejich pokračování, ale i systému péče v ČR o lidi s autismem v kombinaci s mentálním hendikepem (ty zachycoval snímek Děti úplňku), o sociální podpoře a financování sociálních služeb, přístupu veřejnosti, atd. Další dotazy směřovaly k tématu dobrovolnictví, které je výraznou pomocí pro rodiny s dětmi s autismem nebo s přidruženým mentálním hendikepem. Je velice důležité dělat osvětu takovýmto tématům, která jsou bohužel společností často přehlížena. Jsme rádi, že jsme se projekce a následné diskuse mohli zúčastnit a přejeme spolku Naděje pro děti úplňku, který sdružuje rodiče a další rodinné příslušníky dětí s poruchou autistického spektra, mnoho sil nejen do dalších osvětových aktivit.