24 hodin s FF UK 2019

Vloženo: 12.9.2019 | Autor: brand | Zobrazeno: 202x
FF UK nabízí středoškolským studentům odbornou stáž „24 hodin s FF UK“. Osmý ročník stáží se uskuteční v období od 14. 10. 2019 do 6. 1. 2020.

Úvodní společné setkání proběhne v pátek 18. října od 11:00 v hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 1/2).

Jak se přihlásit?

1. Vyberte si jednu ze zapojených kateder a ústavů, kde byste rádi stáž vykonali. Tu pak uvedete v přihlášce.
  2. Vyplňte on-line přihlášku, přiložte motivační dopis, odešlete. Uzávěrka pro podání přihlášek je 22. září 2019.
  3. Vyčkejte na e-mail se zprávou, zda jste byli vybráni. Ozveme se nejpozději do 1. října.

Jak stáž probíhá?

Přijatí uchazeči stráví na odborné stáži minimálně 24 hodin v období od října do začátku ledna. Konkrétní časové rozvržení programu stáže záleží na domluvě s odborným školitelem. Časové rozvržení může být například 3×8 hodin, 6×4 hodiny, 12×2 hodiny, či pravidelná účast na jednotlivých přednáškách apod. Upozorňujeme, že přednášky a semináře probíhají často v dopoledních hodinách, je třeba tedy počítat s nutností uvolňovat se z výuky na střední škole.

Náplň odborného programu určí školitel, obecně ale mohou být na programu následující aktivity: účast na přednáškách, seminářích či konferenci, informace o studiu a pracovišti, individuální konzultace vybraného tématu, konzultace již vypracované školní práce, zadání a vedení odborné práce, setkání se studenty katedry, odborná exkurze na externí pracoviště. Účast na stážích není zpoplatněna, případné náklady na stravu či ubytování si student hradí sám.

Více informací na https://www.ff.cuni.cz/fakulta/o-fakulte/pravidelne-akce/24-hodin-ff-uk-2019/