Týden vědy a techniky - úniková hra - Globální hrozby

Vloženo: 15.11.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 453x
Dne 13.11.2019 jsme jako třída 1.G navštívili v doprovodu paní profesorky Krásové projekt Únikové hry Globální hrozby v areálu Geologického ústavu AV ČR. Troufnu si řící, že víc než dumání nad chemickými prvky a biologickými úkazy nás “únikovka“ donutila zapojit mozkové buňky a spolupracovat ve skupině. Hra nás naučila, že ve skupině může být každý užitečný a od každého se můžeme něco naučit a pochytit. Je dobré se zamyslet nad hloubkou a na věci jít i selským rozumem a na konci hry dohromady otevřít truhlu s číselným kódem po sérii několika úkolů s různými šiframi skrytými za rouškou vědních oborů. Myslím si, že se celá 1.G shodneme na tom, že návštěva únikové hry nebyla pouze opakováním biologie a chemie, ale i jakýmsi kreativním způsobem se jako kolektiv semknout a pracovat společně. Text: Lucie Klinderová, I.G Foto: Adéla Hauzerová, I.G