Týden vědy a techniky - Klimatická změna

Vloženo: 3.12.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 490x
Články v novinách, studentské stávky, debaty… v takové podobě se drtivá většina lidí dozvídá o klimatické změně. Nejvíce je slyšet nekompromisní aktivisty a jejich odpůrce, radikální skeptiky. Je tedy mnohdy těžké se zorientovat a zachytit holá fakta. Málo komu se naskytne příležitost, tak jako bylo umožněno nám, navštívit Ústav fyziky atmosféry a zúčastnit se přednášky Klimatická změna a její důsledky. Nejdříve jsme byli seznámeni s jednoduchými pojmy, klíčovými pro pochopení fungování atmosféry. Později jsme přešli do grafů, zjistili jsme, že klimatická změna jako taková tu byla vždycky, od průmyslové revoluce se však neobvykle zrychluje. Později nám byl představen i klíčový graf porovnávající vliv lidí a odhadovanou přirozenou změnu. Pro většinu z nás nebyl nezanedbatelný lidský vliv překvapením. Přednáška nám dala téma k zamyšlení i jasná fakta, která se nám budou v blízké budoucnosti bezpochyby hodit.