PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Týden vědy a techniky - Klimatická změna

Vloženo: 3.12.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 594x
Články v novinách, studentské stávky, debaty… v takové podobě se drtivá většina lidí dozvídá o klimatické změně. Nejvíce je slyšet nekompromisní aktivisty a jejich odpůrce, radikální skeptiky. Je tedy mnohdy těžké se zorientovat a zachytit holá fakta. Málo komu se naskytne příležitost, tak jako bylo umožněno nám, navštívit Ústav fyziky atmosféry a zúčastnit se přednášky Klimatická změna a její důsledky. Nejdříve jsme byli seznámeni s jednoduchými pojmy, klíčovými pro pochopení fungování atmosféry. Později jsme přešli do grafů, zjistili jsme, že klimatická změna jako taková tu byla vždycky, od průmyslové revoluce se však neobvykle zrychluje. Později nám byl představen i klíčový graf porovnávající vliv lidí a odhadovanou přirozenou změnu. Pro většinu z nás nebyl nezanedbatelný lidský vliv překvapením. Přednáška nám dala téma k zamyšlení i jasná fakta, která se nám budou v blízké budoucnosti bezpochyby hodit.