Beseda "Destigmatizace lidí s duševním onemocněním"

Vloženo: 13.12.2019 | Autor: Celko | Zobrazeno: 342x
I v letošním školním roce, během listopadu a prosince, připravil Spolek Kolumbus pro žáky prvních a druhých ročníků besedu na téma „Destigmatizace lidí s duševním onemocněním“. Spolek Kolumbus je sdružení lidí, kteří sami trpěli nebo trpí duševní nemocí. Žáci tak měli možnost otevřeně slyšet příběhy lidí, kteří neznají danou problematiku pouze teoreticky, ale na "vlastní kůži", příběhy o tom jak duševní nemoc ovlivní soukromý i pracovní život, zda lze nemoci předcházet nebo co dělat při jejím propuknutí. Osobité příběhy nám zprostředkovaly informace a představy o tom, co si jako zdraví lidé většinou neumíme představit nebo tomu nerozumíme. Během vyprávění byl samozřejmě i prostor pro jakékoli dotazy k příběhům samotným nebo k obecným informacím o duševní nemoci a zdraví. Spolku Kolumbus tedy ještě jednou děkujeme.