PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Pražská bojovka

Vloženo: 14.1.2020 | Autor: Celko | Zobrazeno: 770x
Dne 18. prosince se nám dostalo možnosti zúčastnit se hry Pražská bojovka. Na Malostranském náměstí kde jsme se sešli s paní profesorkou Andrlovou a kde ležel také začátek mapy naší hry jsme se rozdělili do skupinek, v kterých nám byla odevzdána obálka se skrytým kódem k tajemné truhličce a nápovědami v podobě úryvků z deníku jakéhosi tajemného Huga Topfera. Popisování událostí z Hugova deníku nás zavádělo na známá i méně známá místa matičky Prahy, do úzkých uliček i na místa s výhledem na město, působící jako by nám leželo na holé dlani. Na každém místě čekal úkol odkrývající střípek našeho kódu. Nápovědy nás nakonec dovedly na konec našeho maličkého dobrodružství, zpátky na Malostranské náměstí kde nás v truhličce čekala drobná, za to sladká odměna. Text: Lucie Klinderová, 1.G PS: Děkujeme také rodičům našich žáků, paní Klinderové a panu Chloupkovi, kteří se hry také zúčastnili. GBČ a PČSSOU