Organizace výuky v týdnech od 7.-18. prosince

Vloženo: 7.12.2020 | Autor: brand | Zobrazeno: 24x
Od 7. prosince je umožněna prezenční výuka žáků ve škole podle rozpisu a instrukcí zveřejněných na Edupage. V následujících 14 dnech se alespoň na jeden týden každý z žáků dostane do školy.

Naše skromná budova bohužel neumožňuje rozptýlit třídy tak, aby se žáci neshlukovali v nadměrné míře v prostorách školy (jedno z hlavních podmínek prezenčního vzdělávání), proto není tak jednoduché nastavit rotační výuku. Nastavili jsme si prioritu, aby do konce roku (následujících 14 dnů) školu mohli navštívit všichni žáci alespoň na jeden týden. Tento týden je určen primárně pro konzultace nebo možnost k doplnění podkladů pro klasifikace, pokud někdo nemohl plnit úkoly distančním způsobem. Abychom nekomplikovali již tak komplikovanou situaci, rozhodli jsme se pro tyto kroky:

• Rozvrh se nemění! Zůstává stále ve stejné podobě, jako doposud.
• Žáci se budou prezenčně vzdělávat podle hramonogramu teoretické výuky (viz zpráva na Edupage).
• Žáci na praxích se budou vzdělávat podle harmonogramu praktické výuky (viz zpráva na Edupage).
• Žáci, kteří nemají prezenční výuku se vzdělávají distančně stejným způsobem, jako doposud (podle rozvrhu přes ZOOM).
• 21. a 22. prosince je vyhlášeno ředitelské volno, na které navazují vánoční prázdniny.

Respektujeme, že chcete chránit sebe i své blízké, obzvláště, když se blíží Vánoční svátky a rádi byste se setkávali s širší rodinou a hlavně prarodiči, kteří jsou nejrizikovější skupinou. Respektujeme, že byste se neradi nakazili při cestě do školy, ve škole, nebo po škole cestou domu. Pokud byste nemohli dorazil na výuku do školy, bude možnost sledovat v omezené míře výuku prostřednictvím ZOOM konference.

V době výuky se stačí připojit online do místnosti, ve které máte napsaný rozvrh. Kvalita výuky nebude taková, jako když byste seděli přímo ve škole, alespoň budete mít možnost něco málo sledovat. Výjimky v místnostech jsou ovšem v těchto případech:

Sudý týden (7.-11.)
2.MS - fyzicky jsou v učebně č. 3, ale virtuálně jsou v učebně č. 8
4.G - fyzicky jsou v učebně č. 4, ale virtuálně jsou v učebně č. 11
Lichý týden (14.-18.)
4.P+4.P/4.V - fyzicky jsou v učebně č. 1, ale virtuálně v učebně č. 2

Neberte to, prosím, jako povolení nechodit do školy. Je potřeba, aby zákonný zástupce tuto možnost vykomunikoval s třídním učitelem. Využijte šanci si osobně pohovořit s učitelem a vyřešit případné problémy, které vznikly za dobu distančního vzdělávání.

Čekají nás ještě 2 týdny, poté se rozejdeme na vánoční prázdniny. Snad nový rok přinese pozitivní změny.

Za GBC-PCSSOU
Petr Brand