Latinská olympiáda 2021

Vloženo: 17.6.2021 | Autor: brand | Zobrazeno: 98x
V letošním roce se naše gymnázium zúčastnilo latinské olympiády Certamen latinum. Latinská olympiáda probíhá ve školním, zemském a celostátním kole a skládá se ze dvou částí. Začíná se překladem neznámého latinského textu, který je doplněn gramatickými úlohami. V druhé části jsou prověřovány vědomosti o antických reáliích a všeobecný přehled.

Soutěž tento rok musela proběhnout v online prostředí, ale ani tato překážka neodradila naši studentku Báru Chloupkovou (2.G), která naši školu reprezentovala v zemském kole, kde rozhodně nezaostala za silnou konkurencí. Chtěla bych vyzdvihnout Bářinu snahu a píli, jelikož věnovala dobrovolně několik jarních večerů vypracování složitého překladu a záludným otázkám z historie, mytologie a dějin umění. Mám z ní velkou radost.

Už se těším na další ročník, který snad již proběhne prezenční formou!

Markéta Stehlíková, učitelka latiny