PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

Latinská olympiáda 2021

Vloženo: 17.6.2021 | Autor: brand | Zobrazeno: 209x
V letošním roce se naše gymnázium zúčastnilo latinské olympiády Certamen latinum. Latinská olympiáda probíhá ve školním, zemském a celostátním kole a skládá se ze dvou částí. Začíná se překladem neznámého latinského textu, který je doplněn gramatickými úlohami. V druhé části jsou prověřovány vědomosti o antických reáliích a všeobecný přehled.

Soutěž tento rok musela proběhnout v online prostředí, ale ani tato překážka neodradila naši studentku Báru Chloupkovou (2.G), která naši školu reprezentovala v zemském kole, kde rozhodně nezaostala za silnou konkurencí. Chtěla bych vyzdvihnout Bářinu snahu a píli, jelikož věnovala dobrovolně několik jarních večerů vypracování složitého překladu a záludným otázkám z historie, mytologie a dějin umění. Mám z ní velkou radost.

Už se těším na další ročník, který snad již proběhne prezenční formou!

Markéta Stehlíková, učitelka latiny