PARTNEŘI
Aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY
5.1.2021
Třídní schůzky proběhnou on-line prostřednictvím platformy Zoom pod vedením třídních učitelů, přihlašovací údaje pro jednotlivé třídy budou přístupny v systému EduPage. Termín: 14.1. 2021 - od 18,00 hod. (4.G – od 19,00).
ZMĚNA INFORMAČNÍHO SYSTÉMU
21.9.2020

Probíhá změna informačního systému. Nově od 28.9. bude škola používat informační systém Edupage. Veškeré informace o přechodu na nový systém byly zaslány prostřednictvím stávajícího systému skolaonline.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na pana Branda na brand@gbc-pcssou.cz nebo 734876483.

VOLITELNÉ PŘEDMĚTY 1.G, 2.G, 3.G
10.9.2020
Seznam 7 volitelných předmětů, z nichž si každý žák vybere 2 předměty, budou umístěny na nástěnce. Zapisování probíhá od pondělí 14.9.2020. První výuka začíná v lichém týdnu od pondělí 21.9.2020. Minimální počet pro otevření semináře je 5 žáků. Maximální počet žáků dle pořadí uvedeného na seznamech, u některých seminářů možnost 5 náhradních míst. Ve školním roce 2020/2021 škola připravila nabídku těchto předmětů: Tvůrčí psaní, Výtvarná praktika, Průvodcovství, Religionistika, Zážitková psychologie, Seminář z latiny a Žurnalistika.

 

 
 
 
Naše učiliště

 
 
Ověřená firma
Gymnázium bratří Čapků a První české soukromé střední odborné učiliště s.r.o. - idatabaze.czGymnázia - idatabaze.cz
 
 
Mapa webu

2020/2021 - A SCHOOL YEAR FROM HEAVEN OR HELL

Vloženo: 24.6.2021 | Autor: brand | Zobrazeno: 245x
Projektem jsme zahájili prezenční výuku v hodinách anglického jazyka v prvním a druhém ročníku gymnázia po několikaměsíčním uzavření škol a jeho hlavním cílem bylo sdílení zážitků z uplynulého školního roku a jejich “přetavení” v něco hmatatelného - projektové portfolio, které si každý student odnese s sebou domů jako vzpomínku na tento nelehký školní rok.

Projekt byl zaměřený na nácvik psaní v anglickém jazyce s důrazem na jazykovou správnost (s využitím elektronických nástrojů na kontrolu pravopisu), dále na zdokonalování kompetencí jako například hledání informací z mezinárodních zdrojů, sebeřízení, plánování vlastní práce a dodržování termínů, spolupráce a sebehodnocení. Studenti si mohli zvolit formát i zaměření projektu dle svého uvážení. Vznikly tak časové osy, plakáty, texty ve formě fiktivních deníků, ankety na sociálních sítích, prezentace, mini slovníky a v neposlední řadě dvě písně.

Studenti pracovali samostatně nebo ve skupinách a mohli si sami zvolit, jakou formou seznámí se svým projektem spolužáky. Výsledné projekty budou prezentovány formou školní výstavy u příležitosti zakončení školního roku 2020/2021.

Ivana Hokešová, učitelka AJ