2020/2021 - A SCHOOL YEAR FROM HEAVEN OR HELL

Vloženo: 24.6.2021 | Autor: brand | Zobrazeno: 90x
Projektem jsme zahájili prezenční výuku v hodinách anglického jazyka v prvním a druhém ročníku gymnázia po několikaměsíčním uzavření škol a jeho hlavním cílem bylo sdílení zážitků z uplynulého školního roku a jejich “přetavení” v něco hmatatelného - projektové portfolio, které si každý student odnese s sebou domů jako vzpomínku na tento nelehký školní rok.

Projekt byl zaměřený na nácvik psaní v anglickém jazyce s důrazem na jazykovou správnost (s využitím elektronických nástrojů na kontrolu pravopisu), dále na zdokonalování kompetencí jako například hledání informací z mezinárodních zdrojů, sebeřízení, plánování vlastní práce a dodržování termínů, spolupráce a sebehodnocení. Studenti si mohli zvolit formát i zaměření projektu dle svého uvážení. Vznikly tak časové osy, plakáty, texty ve formě fiktivních deníků, ankety na sociálních sítích, prezentace, mini slovníky a v neposlední řadě dvě písně.

Studenti pracovali samostatně nebo ve skupinách a mohli si sami zvolit, jakou formou seznámí se svým projektem spolužáky. Výsledné projekty budou prezentovány formou školní výstavy u příležitosti zakončení školního roku 2020/2021.

Ivana Hokešová, učitelka AJ